Новини

Головна » Новини   

Андрієві вечорниці у Стрижавці

 

 Здавна для наших бабусь та дідусів великим зимовим святом був день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня і вважається днем пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових – Андрія Первозванного. Саме у цей день, за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на вечорниці та влаштовувала там усілякі дійства – починаючи ворожіннями та закінчуючи забавами і співами.

11 грудня таємниці Андрієвих вечорниць пізнавали у навчально-виховному закладі: «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.-ліцей смт Стрижавка». Учні 8-А класу та їх класний керівник Гуменюк Катерина Сергіївна організували й провели справжнє народне свято. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата, які співали народні пісні та займалися приготуванням вечері. Не забули вони й про ворожіння, адже кожна незаміжня дівчина хоче цього дня дізнатися свою долю та поворожити на судженого. Незабаром до них, разом із жартами та веселим сміхом, приєдналися й парубки. Кульмінацією вечорниць, як і в давнину, стало кусання калити. До цього дійства могли долучитися усі хлопці.

Раді на святі були й гостям – стрижавському колективу «Берегиня», який виконав віночок народних пісень. Глядачі із захопленням слухали прекрасне виконання та декілька разів викликали колектив «на біс». Директор закладу, Комарчук Галина Михайлівна, подякувала ансамблю за те, що вони зберігають пісні нашого народу та передають їх молодому поколінню, а також запросила колектив частіше відвідувати ліцей. Наприкінці свята господарі пригостили гостей смачною калитою та варениками.

 

Проведення таких заходів підтверджує, що молоде покоління цікавиться традиціями та звичаями нашого народу, вивчає їх та у майбутньому передаватиме ще не одному поколінню українців.
14.01.2016 | Aдмін

Вернутись назад