Психологічна служба

Головна » Психологічна служба   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Правила користування Інтернет - ресурсами  та соціальними мережами

 

Інформуємо, що на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням bit.ly/3axYT62 розміщено інформаційні матеріали у розділі «БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ» для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів.

 

 

 

 


 


 


 

Кількість дзвінків на гарячу лінію по запобіганню домашнього насильства від початку карантину зросла на 30%. 
В умовах карантину, без роботи, зустрічей з друзями й багато інших методів емоційної та фізичної розрядки, люди не знають куди їм подітися. Але сама ізоляція не є причиною домашнього насильства. Карантин не створює проблеми у родині, стосунках, тощо — він їх показує!
Проблема в тому, що під час карантину кривдник і агресор постійно знаходиться поруч зі своєю жертвою. Це унеможливлює її звернення за допомогою або втечу.
 
Як ідентифікувати насилля? 
Якщо ви відчуваєте себе некомфортно, відчуваєте постійну тривогу та вам щось заважає у психологічному плані, то ви зіштовхнулися з насиллям. Основна ознака — це відчуття дискомфорту біля якоїсь конкретної людини.
 
Які форми насилля можуть бути:
🔶 психологічне (постійні або періодичні словесні образи, погрози, приниження людської гідності, звинувачення)
🔶 фізичне насилля (нанесення фізичних травм, різних тілесних ушкоджень)
🔶 сексуальне насилля (коли вас змушують до задоволення сексуальної потреби когось іншого без вашої згоди)
🔶 економічне насилля (позбавлення людини житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів, шантаж за допомогою грошей)
 
 
 

 
 
 
 

🔶Обмежте перегляд засобів масової інформації. Оскільки паніка виникає, коли люди завищують загрозу та недооцінюють свої здібності, спостереження за висвітленням новин, які неодноразово підкреслюють, як швидко поширюється коронавірус, є паливом для вогню тривоги. 

🔶 Робіть усе, що ви можете, щоб захистити себе та свою сім’ю. Включаючи дотримання правил гігієни та соціальної дистанції. Така проста дія є протиотрутою до тривоги, і насправді люди багато можуть зробити, щоб захистити себе та свою родину. 

🔶Скажіть собі щось певне. Щоб протистояти невизначеності, яку породжує пандемія, нагадуйте собі про те, що є певним, яким би незначним воно не здавалося. Кажіть собі щось на кшталт: "Я впевнений, що сьогодні стою тут, все ще дихаю, і сонце світить". 

🔶 Беріть участь у соціальних ініціативах. Наприклад, можна допомагати вразливішим сусідам продовольчими продуктами чи просто залишатися вдома. 

🔶 Постарайтеся зосередити увагу на тому, за що ви вдячні. Замість того, щоб маринуватися в турботах, що ви захворієте на коронавірус, ваше весілля буде скасовано, або ваші діти будуть поза школою до осені, зосередьтеся на тому, що ви цінуєте і за що ви вдячні.

🔶 Спробуйте дотримуватися розпорядку дня. Дотримання розпорядку дня є критично важливим — це те, на що ми можемо вплинути, а, отже, дозволяє нам відчувати контроль над ситуацією. 

🔶 Харчуйтеся корисною їжею. Не паліть і займайтеся фізичними вправами, коли це можливо. Гарне харчування та достатня кількість фізичної активності корисні як для тіла, так і для розуму.

 


 

🔸Переконайтеся, що Ви взяли із собою запрошення на ЗНО та всі необхідні документи. 

🔸Адресу проведення тестування подивіться заздалегідь та перевірте, чи добре знаєте, як туди дістатися. 

🔸Якщо ви не були на пробному ЗНО, ретельно розберіться в тому, як проходить тестування.

🔸Візьміть із собою воду та щось солодке.

🔸Повторіть про себе: «Я знаю цей предмет і складу ЗНО на високий результат».

 

‼️Під час іспиту застосуйте стабілізаційні практики:

🔹Щоб повернути собі відчуття безпеки і стабільності безпосередньо перед початком випробування, радимо «освоїти місце». Розкладіть листки та ручки на столі. Ба навіть постукайте ручкою по столу, адже у «своєму місці» легше зосередитися і згадати все, що важливо.

🔹Напередодні ЗНО придумайте, яка яскрава деталь доповнить ваш образ. Це може бути значок, браслет, пришитий у несподіваному місці ґудзик. Можете обрати яскраві шкарпетки з кумедним принтом або ж поставити фломастером точку на руці чи намалювати якусь графічну деталь на зап’ясті. Усе це — «якірці», які повертатимуть вас до реальності під час тестування. Час від часу кидайте погляд на цю деталь і усміхайтеся.

🔹Застосуйте техніку самопідтримки «Крило янгола».

Покладіть руку на протилежне передпліччя. Обіймайте себе так, як це робить Ваш друг, батько, — немов це ваш «хранитель».

🔹Якщо від тривоги перехоплює дихання, покладіть одну долоню на лоб, другу — на груди. Зробіть кілька вдихів-видихів. Потім перемістіть долоню з лоба на живіт: одна рука — на животі, друга — на грудях. Зробіть вдих-видих.

🔹Якщо вам складно зосередитися, покладіть одну руку на потилицю, другу — на лоб. Зробіть кілька вдихів-видихів. 

Примостіть долоні з обох сторін голови та деякий час стежте за диханням — воно у вас глибоке, розмірене.

🔹Помасажуйте «лобові горбики» — точки посередині лоба над бровами. Ці точки пов’язані з нашою довготривалою пам’яттю.

🔹Намацайте на долоні «точку страху» — вона між мізинцем і безіменним пальцем. Легко масажуйте точку. Поволі страх відступатиме.

🔹Коли ви вже сидите на своєму місці — відчуйте опору стоп, можете спертися на спинку стільця. Зовнішня опора допомагає відтворити відчуття внутрішньої стабільності.

🔹Можливо, саме вам згодяться практики з «малювання форм». Малюйте в чернетці вертикальну вісімку — лемніскату Бернуллі. При цьому промовляйте про себе, малюючи верхню ланку: «Дивлюся навкруги», а коли малюєте нижню частину: «Дивлюся всередину». Отож, вимальовуєте вісімку та кажете подумки: «дивлюся навкруги — дивлюся всередину». Ця практика допомагає максимально сконцентруватися, бути в контакті із собою та зберігати контакт із зовнішнім світом.

🔹Щоб налаштуватися на іспиті якнайліпше, уявіть образ книги з потрібного предмета. Або ж уявіть, як входите в зал бібліотеки, в якій зібрана вся інформація на тему іспиту.

🔹Здавши роботу, уявіть і зробіть за можливості рух плечима — так, наче скидаєте з себе зайвий, чужий вантаж. Це баласт чужих очікувань, тривог і страхів, якого ви щойно успішно позбулися.

🔹Щойно іспит закінчиться, випийте негазованої води. Поласуйте чимось «контрастним» — шоколадна цукерка та цитрусовий фрукт, наприклад. Це поверне вас до реальності після кількагодинного напруження. Ідеально, якщо пройдетесь годину пішки — саме це чудово розвантажить мозок від переживань.

 

 


 

 

Арт-терапія на карантині🎨🎭

Якщо ви вдома і в душі щось не так — смуток, печаль, туга чи злість на себе і світ — треба терміново зайнятися самолікуванням.

Ось кілька рецептів хоум арт-терапії:

 

1. Треба щось порізати і знову поклеїти. Знайдіть старі журнали, упаковки або просто коробки і уявіть, що ріжете на дрібні частини свій поганий стан. Робіть рівно стільки, поки не відчуєте, що більше не треба. А потім, озброївшись клеєм, створіть зі шматочків картину нового настрою.

2. Якщо ви відчуваєте, що не можете зрозуміти або зробити вибір, і від цього Вам тривожно і складно; якщо думки немов тікають від Вас і Вам складно повернути контроль над собою — саме час взяти чорний маркер і великий аркуш паперу і почати малювати свій повторюваний орнамент порядку. Можливо, це не буде відразу просто, але якісь елементи Вам точно сподобаються, і ось з них на новому місці вже можна створити порядок заново. При бажанні і розмалювати його.

3. Якщо Вам складно знайти спільну мову з домашніми, вони дратують і дратують, у Вас немов закінчується терпіння — ось тут саме час мотати. Знайдіть будь-які нитки або можна купити спеціальні нитки для гармонії і намотайте маленькі клубочки. Зробіть їх стільки, щоб Ваше роздратування пішло, і тоді з них можна щось створити. Декор або закладки для книг — тут вже справа фантазії. У хоум арт-терапії безліч рецептів, що з покоління в покоління рятували від різних станів. Так чому ж нам не взяти найкраще з минулого?

 

А ще корисно малювати! Малюй якщо:

Паніка — малюй каракулі і замальовуй їх;

Страшно — промалюй страх багато разів, зменшуючи його;

Роздратований — штрихуй щосили;

Тривожно — відмалюй тривогу колами;

Нудно — малюй вигаданих персонажів;

Самотньо — малюй портрети;

Депресивно — намалюй абстракції з 8 кольорів;

Дезорієнтований — малюй чорно-білі візерунки.

 


 

Заняття з елементами тренінгу з батьками 2- х класів з метою згуртування класного колективу та взаємодії батьків і дітей.

 

 

Групова робота з батьками 1-х класів  з метою висвітленя результатів первинної адаптації, мотивації до навчання  під час лекції - бесіди.  Діагностична робота ( анкетування  ) .