Новини

Головна » Новини   

День української писемності та мови

       «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, бо ж недарма її називають солов’їною.

        Ось і КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка» з нагоди Дня української писемності та мови провів інформаційні хвилинки «Наголошуй правильно!», івент «Наша мова калинова», літературні вітальні «Рідна мова чиста, як сльоза». Вихованці поширювали крилаті вислови про рідну мову відомих українських письменників, громадських та культурних діячів, видатних історичних постатей. Цим учні хотіли продемонструвати, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.

       Наш бібліотекар Фельчин Л.В. здійснила екскурс у минуле, розповіла про походження письма в цілому та українського зокрема. Вона наочно продемонструвала експонати писемності та книгодруку. Також була година цікавих повідомлень для учнів 1-4 класів «Країна мовних цікавинок», бібліотечний урок «В джерелах слова – душі криниця, а рідна мова як чарівниця» з учнями 6-В класу (класний керівник Григоренко В.М.), висвітлено книжкову виставку «Коштовний скарб народу».

       На думку учнів, такі бесіди сприяють розширенню світоглядних позицій та виховують глибоку повагу, ціннісне ставлення до національної культури та мови, суспільне самоусвідомлення та громадянську роль.

       Відбувся також чудовий демонстраційний захід «Мово моя колискова, ти у серці моєму живеш» у 6-Б класі (класний керівник Гуменюк К.С.), свято вдалося змістовним та цікавим. Учні ще раз переконалися, що рідна мова – це «мова єднання», братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.

 15.11.2021 | Aдмін

Вернутись назад