Новини

Головна » Новини   

День пам'яті жертв Голодоморів

        Пам'ять – нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором.

 

 

 

 Такими стали масові штучні  голодомори 1921-1923 р.р., 1932-1933 р.р., 1946-1947р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей чи ще ненароджених.

        Із метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій у КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка» було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури, проведено інформаційні хвилинки «Час іде - біль втрати не минає».

        У класах проведено  години пам’яті і скорботи, також переглядали короткометражні кінострічки: «Ти приніс мені яблуко?», «Голодний дух». Відбувалися бесіди «Україна пам’ятає», усні журнали, уроки пам’яті та інформаційні години. У холі була створена стела пам’яті «Ми пам’ятаємо», адже пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мусили мовчати роками ,десятиліттями… І все-таки ми дочекались коли ожила, прокинулася людська пам’ять, яка заговорила вустами мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.29.11.2021 | Aдмін

Вернутись назад