Новини

Головна » Новини   

Всесвітній день української хустки

       Українська хустка з давніх-давен вважалася головним оберегом, символом любові та злагоди. Саме 7 грудня 2019 року в країні розпочали святкувати Всеукраїнський день української хустки за ініціативи вінницьких активістів.

        Цього дня учні та вчителі  КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка» зробили яскраві світлини під гаслом «Хустка оберіг родини».

       У 2-А класі (класний керівник Падюк С.В.) відбувся демонстраційний захід «Мамина хустка». Дівчатка розповіли про хустинки, заспівали та навіть танцювали відповідно до  тематики свята. Бабуся одного із учнів, а за сумісництвом наш педагог Гуменюк К.С. показала справжній майстер-клас із пов’язування хустки.

       Українці споконвіку шанували та цінували хустку, використовували в обрядах, у побуті, для радісних та сумних подій. Хустка вважалася особливим сакральним предметом та реліквією, яку передавали з покоління в покоління. Люди здавна вірили, що хустка слугує оберегом. Вона завжди була важливим атрибутом на весіллі і не тільки. Сьогодні вкрай важливо відроджувати традиції та звичаї, берегти нашу культурну спадщину.

       І саме започаткування та проведення «Всесвітнього дня української хустки» сприятиме відродженню хустини, як важливого, невід’ємного елементу української культури, та збереже її цінність для майбутніх поколінь.10.12.2021 | Aдмін

Вернутись назад