Новини

Головна » Новини   

Туристсько-краєзнавча велоестафета (І етап) «Чорний ліс»

З початком другого місяця весни наші стрижавські туристи з команди «Rock» вирішили спробувати себе у новій сфері туризму, а саме-велотуризму. В рамках виконання плану роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на 2016 рік «Про проведення туристсько-краєзнавчої вело-естафети місцями пам’яті героїв Другої Світової війни» та з метою увічнення пам’яті героїв війни і тилу, патріотичного виховання юних громадян України», в період з 8 по 10 квітня 2016 року було проведено туристсько-краєзнавчу вело-естафету (І етап) «Чорний ліс» за маршрутом: Вінниця – Стрижавка – Мізяків – Гущенці – «Чорний ліс» – Майдан Бобрик – Бруслинів - Пеньківка – Підлісне - Мізяківські  Хутори – Стрижавка –Вінниця.
 


Похід було проведено Вінницьким обласним центром туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій, керівником якого був Семелюк Василь Федорович. До походу були запрошені методисти «Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій». До складу нашої делегації увійшли п’ятеро учнів (Петрусьова Ірина, Коваль Тетяна, Тичина Дмитро, Вальчишина Аліна та Новіцька Анна) та керівник, Вітюк Ігор Миколайович зі своєю дружиною Вітюк Ольгою Олександрівною. Приєднались ми до вело-естафети в рідній Стрижавці. В перший день група подолала 34 км, в другий-58км.
Першого дня вітер допомагав рухатись, дуючи учасникам у спину та підганяючи їх. Стали на ночівлю на березі Південного Бугу, неподалік села Гущенці. Розбивши намети і організувавши табір, перекусили. Потім до нас приєдналась делегація Калинівського району і усі разом поїхали до землянки, де партизани переховувались в часи Другої Світової. Вона була відреставрована, адже в часи війни її побудували з дерев’яних колод. Повернувшись, посмакували вечерею, приготовленої на багатті, і полягали спати. Для більшості учнів це була перша ночівля в наметах…
Ранок видався дещо прохолодним але можна було погрітись біля багаття, що зранку вже горіло.
Поснідавши, ми відправились назад додому, але іншим маршрутом, що відрізнявся довжиною та складністю пересування (майже вся дорога йшла бруківкою). З самого початку ми відвідали криницю Чоп. Спочатку на її місці була  церква, яку спалили і там забило джерело. На сьогоднішній день, на весняного Миколая велика кількість людей приходить до цієї криниці, адже та має цілющі властивості. Поповнивши запаси води ми поїхали далі.
Прибувши до Літинського району, ми звернули до лісу, в якому розташовувався партизанський загін імені Леніна за часів Другої Світової Війни. Землянки партизанів розташовувались на пагорбі, в не дуже хорошому стані. Проте кожна з них була позначена червоною зіркою. Вкінці пагорба знаходилась могила партизана-розвідника, також був камінь пошани загиблим і пам’ятник, біля якого були поховані ще 5 солдатів Радянської армії, яким ще не було 30 років. Також знаходився стенд, на якому були відомості про партизанський пункт. Загін наших знищив більше тисячі потягів, 80 ешелонів противника і в 2-3 рази більше солдатів Гітлера ніж самого свого складу. Усі ті, хто віддав своє життя за майбутній спокій своєї землі були нагороджені посмертно.
Подальше наше пересування було також не менш цікавим. У селах Бруслинів і Пеньківка нас зустрічали тутешні мешканці. Вони складались з дітей та дорослих, які супроводжували нас до певного пункту зупинки, що під час їзди на велосипедах. Також робили короткі зупинки в населених пунктах і дорослі коротко розповідали про край, в якому вони виросли. Після таких теплих прийомів нам залишилось проїхати лише Мізяківські хутори і фінішувати у Стрижавці, що в подальшому й відбулось. Під час нашого пересування за 2 дні групу знімали на відео для звіту Департаменту освіти і науки.
Вело-естафета справила на мене чудові враження. Я дізналась багато всього, спробувала щось нове і взагалі провела час з користю та задоволенням. Я побачила прекрасні краєвиди, відвідала визначні місця, набралась нового досвіду в галузі походів. Моя порада - частіше виходьте на природу, подорожуйте, рухайтесь… Тоді ви по-справжньому пізнаєте світ, зробите своє життя набагато цікавішим, відкриєте нові горизонти. Адже не лише туризм, а й сам спорт робить людину цілеспрямованою, сміливою, позитивною, сильною… Тому не забувайте змішувати приємне з корисним.
 
 


07.05.2016 | Aдмін

Вернутись назад