Новини

Головна » Новини   

Андріївські вечорниці

      «Ой Андрію, даруй нам надію!» - гучно лунало 13 грудня 2017 р. Пройшло це святкове календарно-обрядове дійство у нашому закладі.

          Організаторами та учасниками вечорниць були вчитель Македонська Г.М. та учні 8-А класу. Розпочали свято ведучі, які звернулися до присутніх з вітальними словами, повідомили гостям про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів. Зала була прикрашена вишитими рушниками, доріжки, серветки; рогачі, глиняний посуд та макітка; українська піч.

         Прийняла вечорниці дбайлива господиня Солоха. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони беруться до приготування та випікання головного атрибута свята – калити – символа Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керує досвідчена господиня. Не забули дівчата й про ворожіння, які перейняли від своїх бабусь та матерів: на свічку, на люстерко, на пампушки, на чоботи та інші. З гучними та веселими піснями на вечорниці завітали й парубки. Цього ж вечора намагався знайти свою суджену й Стецько. Жарти, сміх переповнювали зал. Найурочистіший етап свята – обряд «Кусання калити». Запрошував «коцюбинських» кусати калиту.

      Господиня запропонувала прийняти участь у співанні караоке-пісень гостей із зали: «Несе Галя воду», «Ой, смереко», «Червона рута».

      А тут і з’явилися Палажка з Параскою.

      На вечорниці завітав панич Голохвастов, який шукав Проню Прокоповну.

      В кінці дійства гостей пригостили вареничками і калитою.

 16.12.2017 | Aдмін

Вернутись назад